Enter code Log in
ikona lidr

Mgr. Ladislav Koubek, MBA (34), autor knihy Praktická psychologie pro manažery a personalisty, lektor, kouč a konzultant, si našel ve svém nabitém programu čas, aby s námi udělal krátký rozhovor. Celý rozhovor se nese v tématu lektorství, kterému se pan Koubek řadu let věnuje.

Jak jste se stal lektorem/trenérem? Zkuste v krátkosti shrnout Vaši cestu k této práci.
Praktická psychologie
Kniha Praktická psychologie

Kdysi ještě jako student jsem byl osloven, abych rakouským vysokoškolským profesorům řekl něco o tématu odpovědnosti Evropy za svět. Chtěli někoho z české perspektivy. Takže moje první přednáška v životě byla v němčině a směrem k lidem mnohem zkušenějším. Můj výklad měl tehdy velký úspěch. Právě pokora směrem k lidem, které školím, je pro mě zásadní. A žene mě vědomí, že jim pomohu nasvítit daný problém novýma očima. Bezprostřední cesta následovala až po více letech. V agentuře Motiv P jsem nejprve dělal odbornou práci. Ale během pár let bylo jasné, že právě lektořina mi bude sedět. Pamatuji se na svoje první školení, které bylo v oblasti energetiky. A lidé z tohoto odvětví mi ohromně sedli a věděl jsem, že toto bude ta pravá práce pro mě. Můžu říct, že lektořina mě obrovsky baví a naplňuje.

Co považujete na Váš největší neúspěch a proč?
Ladislav Koubek
Ladislav Koubek

Zakázka pro jednu banku. Předmětem byl rozsáhlý manažerský audit zahrnující velký počet osob a termín realizace byl velmi šibeniční. Souhlasili jsme s uspořádáním, kdy se všechno dalo zvládnout jen tak na hraně. V průběhu nicméně vypadl jeden kolega, kterého jsme nemohli nahradit. A začaly se nám hromadit drobné, ale četné chyby. Vše jsme sice jen krátce po termínu odevzdali, nicméně výsledkem byla pochopitelná nespokojenost klienta. Poučení je jasné: plánovat si práci s rezervami.

Nejnáročnější skupina, kterou jste doteď trénoval – typ programu a důvody náročnosti.

Bylo to manažerské školení v jedné mezinárodní firmě. Přijeli účastníci od západní Evropy až po Rusko. Jejich manažerská úroveň byla velmi rozdílná a národní firemní kultury také. Navíc zde byl i komunikační problém, kdy část účastníků mluvila anglicky velmi dobře, část pouze v základu a část mluvila jen rusky. A pojmy jako důvěra či empowerment ruským účastníkům opravdu moc neříkaly. Byla to tedy extrémně nesourodá skupina, ve které se obtížněji nachází jednotící startovní čára a základní pojmy, kterým všichni rozumějí.

Kontakt pro média:
Martin Jelínek / marketingový ředitel
+420 777 668 475
martin.jelinek@motivp.com