Enter code Log in
 
Kdo nedokázal na „pohyblivý cíl“ přesně namířit?

Jak je důležité naučit se střílet na pohyblivý cíl, se „přesvědčilo“ již několik firem. Jejich příběhy vám budeme v pravidelných aktualitách přinášet tak, abyste věděli, jak ne… Jak ano, se potom dozvíte na naší konferenci „Střelba na pohyblivý cíl“ (více informací níže)!

První z příběhů, které mohou ilustrovat, jak je současná proměnlivá doba „krutá“, je příběh značky Kodak, která se stala téměř symbolem fotografie a filmování a byla ve své době tím, čím je dnes např. Apple nebo Tesla.

Firma Kodak byla založena Georgem Eastmanem v roce 1888. Ten již po krátké době pochopil, že „odzvonilo“ těžkým a neskladným fotografickým deskám a je čas na inovaci v podobě svitkového fotografického filmu. Celou myšlenku potom uvedl pod sloganem „Vy zmáčknete knoflík, my uděláme zbytek“. To znamenalo revoluci! V podstatě každý byl schopen s filmem zacházet, k vyvolání nebyla potřeba temná komora a pobočky určené k vyvolání filmu rostly jako houby po dešti… Trh fotografie se změnil a zpřístupnil se díky nízké ceně fotoaparátů v podstatě každému.

V roce 1975 se Kodaku podařil další skvělý kousek; jeden z inženýrů přišel jako první s digitálním fotoaparátem. Bohužel manažeři v té době nevěnovali vynálezu, který vypadal spíše jako toustovač, příliš pozornosti a dál zarytě razili strategii „levný plastový foťák – drahá filmová náplň“...

Přišlo to na začátku roku 2012, kdy požádala společnost v USA o ochranu před věřiteli. Říkáte si, jak to je možné? Částečně je za to jistě zodpovědný brand jako takový. Když se řekne Kodak, většině z nás, kteří si ještě pamatujeme vyvolávání fotek ve specializovaných prodejnách, se pod tímto názvem vybaví navinutý film. Stejně tak je na vině manažerské rozhodnutí, které mohlo společnost vystřelit na špičku výrobců digitálních fotoaparátů.

Kodak se stále snaží najít svou ztracenou půdu pod nohama; vytváří nové kamery, které spojují tradici s dnešními moderními technologiemi, zaměřuje se na kategorii tiskáren a nebojí se pozitivních předpovědí pro letošní rok… Uvidíme, zda tentokrát zamíří lépe.;-)

(zdroj: Kodak. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001- [cit. 2016-05-08]. Dostupné z: https://en.wikipedia.org/wiki/Kodak)

Jak potom v tomto prostředí pracovat, se dozvíte na naší konferenci Střelba na pohyblivý cíl, která se uskuteční již 9. června v Praze. Přihlaste se ještě dnes a získejte náskok v následujících otázkách:

Co vše je téměř během okamžiku jinak a co s tím?
O co se mohu opřít v současném dynamickém prostředí?
Jak stát nohama pevně na zemi, když se zem posouvá?

Budoucnost je tady a teď a na to se vyplatí připravit!

Mít náskok, to už se vyplatí! Těšíme se na viděnou.:-)

Foto: Wikipedia

Kontakt pro média:
Martin Jelínek / marketingový ředitel
+420 777 668 475
martin.jelinek@motivp.com