Enter code Log in
 
Career DAYS 2016

Festivalová atmosféra, neformální aktivity, důraz na zážitky a opravdový kontakt mezi zaměstnavatelem a studenty. Novinky pro nadcházející ročník festivalu Career DAYS 2016 jsou zveřejněny!

Každoročně se Career DAYS účastí přes 1000 studentů z celé České republiky a nad 20 firem. Nadcházející ročník festivalu kariérních příležitostí se bude konat 3. a 4. března 2016 v hotelu Diplomat v Praze. 23. ročník se zaměří na tři hlavní pilíře: neformální prostředí, festivalovou atmosféru a praktický interaktivní program. Čestným partnerem pro letošní ročník je J&T banka a AVON. Dalšími partnery jsou Accenture, DHL, CETIN, EY, Glencore, Kooperativa, KPMG, Provident, RWE a Tesco. V současné době svou účast potvrzují ostatní firmy. Kromě již tradičních setkání s firmami se účastníci mohou těšit na případové studie, tréninky, networkingové snídaně a večeře s firmami, galerii zahraničních možností, ale také na inovativní systém tradičních veletržních stánků.

Hlavní úkol Career DAYS 2016 je podle hlavního organizátora festivalu Ondřeje Vodáka jasný: “Naším cílem je vytvořit takové prostředí, ve kterém se budou cítit studenti i firmy jako doma. Kde spolu budou moct komunikovat neformálně a bez okolků jako by se potkali v jejich oblíbené kavárně nebo na pikniku. Protože jenom takhle zahodí veškeré bariéry a doopravdy se mezi sebou poznají, aby díky tomu mohli vyhodnotit jejich budoucí spolupráci.” Čím dál více se začíná mluvit o firemní kultuře, firmy stále méně oslovují studenty pouze s možností tréninků a přednášek, vše směřuje do méně formálního směru. Ať jsou to networkingové snídaně, večeře, párty, stolní fotbálek, jiné hry a další možnosti.

Tomuto úkolu je podřízen celý vedlejší program. Studenti mohou přijít hned ráno v 8 hodin a vychutnat si s firmami snídani v prostorách hotelu. Následně si vyberou program, který je rozdělen podle zaměření na #marketing, #sales, #finance, nebo #hr. Vybrané společnosti si mohou vybrat skupinu studentů, kteří je během dne nejvíce osloví, se kterými mohou na konci dne strávit večeři v horním patře hotelu. V pátek bude pro všechny účastníky připravena afterparty, kde mohou studenti i firmy oslavit nově vzniklé spolupráce a poznání.

Novinkou pro následující ročník bude přepracovaný systém veletržních stánků. “Nás samotné stánky absolutně nebaví. Musíte u nich stát, za zády vám dýchá na krk dalších deset lidí a vše je takové až moc rychlé a nedává moc příležitostí se pořádně poznat,” dodává Ondřej Vodák. Členy organizačního týmu festivalu napadlo klasický koncept inovovat do podoby “obýváčků”. Firmy budou mít k dispozici pohovky a konferenční stolky, mohou si vše vyzdobit dle firemní kultury, nebo si přivést stolní fotbálek, xbox, cokoliv z jejich vlastní kanceláří. Tyto stanoviště firem mají působit jako místo, kde si v studenti mohou dát se zástupci firem kávu a popovídat si o možnostech v příjemném prostředí.

Celý hlavní program je rozdělen do více kategorií podle jeho účelu. “Jestli chcete poznat firmu jako takovou, jsou tady setkání. Pokud se chcete něco naučit - trénink. Jestliže se toužíte vžít do role ředitele obchodu jedné z firem, pro vás budou případové studie. Láká vás naopak určitý obor, jako je třeba marketing, jsou tady pro vás panelové diskuze.” prozrazuje o programu Ondřej Vodák.

Kontakt pro média:
Martin Jelínek / marketingový ředitel
+420 777 668 475
martin.jelinek@motivp.com