Enter code Log in
 
Změna perspektivy: Jak myslel jinak Kasparov?

V dobách jednoho z nejvyrovnanějších soupeření dvou šachových velmistrů Kasparova a Karpova, měl každý šachista svoji vlastní strategii a taktiku.

Souboje se neodehrávaly pouze na šachovnici samotné, ale také v rovině psychologické.

Garri Kasparov se však dokázal na šachové zápolení dívat i z dalšího nového úhlu. Přišel s taktikou "vyčerpání soupeře". Všiml si, že mnoho vrcholových zápasů trvá díky své vyrovnanosti poměrně dlouhou dobu. Zároveň si všiml, že soupeři, proti kterým hrál, před zápasem jí málo nebo nejí vůbec, aby jejich mozek zůstal dobře prokrven a myšlení bylo maximálně vyšponované. Garri se podíval na soupeření z jiné perspektivy - z pohledu příjmu a výdeje energie lidského těla. Před každým zápasem se pořádně najedl a jeho krátkodobá "nevýhoda" se po chvíli změnila na velkou strategickou výhodu, mnohdy rozhodující zápas. Zpočátku zápasu zaměstnával Garri mysl svých soupeřů například zbytečnými a nelogickými tahy. Když pak soupeři začali strádat, byli vyčerpaní, unavení a ztráceli kvůli tomu schopnost se koncentrovat, přišla Garriho chvíle, začal mocně a energicky útočit. Soupeř byl zaskočen a jen těžce zvládal nápor efektních a promyšlených tahů. Byla dokonale podlomena jeho psychická stránka.

Garri Kasparov je považován za největšího šachistu všech dob.

Chcete také vědět jak myslet jinak? Jak změnit perspektivu? Přijďte se podívat na MotivP Business Brunch® nebo se podívejte na Virtuální kurz - Jak myslet jinak (Změny perpektivy).

MotivP Business Brunch® - Změna perspektivy

Virtuální kurz - Jak myslet jinak (Změny perpektivy).

Kontakt pro média:
Martin Jelínek / marketingový ředitel
+420 777 668 475
martin.jelinek@motivp.com
 

Agentura Motiv P používá na svém webu www.MotivP.com soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.